Hírek

2015. 05. 24.
Vadkerti ismét golfbajnok lett

A 17 éves Vadkerti Adél sorozatban másodszor nyerte meg a Magyar Golf Kupát. A fiatal komáromi tehetség elmondta az edzőség mellett jövőbeli tervei közt amerikai egyetemi tanulmányok is szerepelnek.

A 26. alkalommal megszervezett Magyar Kupán rekordszámban indultak a versenyzők, összesen 118-an neveztek. Vadkerti Adél magabiztosan lépett pályára, aminek meg is lett az eredménye. A tehetséges komáromi golfozó sokat készült erre a megmérettetésre.

- Edzőtáboroztam Cipruson, majd Máriavölgyben, illetve Szlovákiában rendeztek egy nemzetközi versenyt, így bőven tudtam gyakorolni. Ellenfeleim akadtak bőven, hiszen a mezőnyben sok volt a hasonló tudású versenyző. Az eredményt több külső tényező is befolyásolta, második nap például nagyon fújt szél –
tette hozzá a sportoló.

A 17 éves lány hozzátette azt is, hogy a tavalyi kupagyőzelem óta sokat komolyodott, a versenyekre tudatosabban készült. Mindez persze rengeteg időt és kitartást követelt tőle. Most nagyobb hangsúlyt fektetett az erősítésre is. A versenyző elárulta, a jövőben is a golffal szeretne foglalkozni, tervei közt szerepel, hogy egyetemi tanulmányait ösztöndíjasként az Államokban folytatja. Nyáron számos hazai és külföldi versenyen áll majd pályára.