Hírek

2018. 12. 12.
Eredményes alapozó időszak az úszóknál

Az őszi alapozó időszakban Budapesten, Iglón, Pápán, Párkányban, Pozsonyban, Somorján, Szombathelyen, Székesfehérváron és Tatabányán versenyeztek a komáromi úszók szeptember és december eleje között. Összesen 81 alkalommal álltak dobogóra.

A 11-12 éves korcsoport kiváló eredményeihez nagy mértékben hozzájárult az őszi iskolai szünetben rendezett győri edzőtábor, amelyet a Kompress Nyomdaipari Kft. támogatott.

Az elmúlt hetek legeredményesebb, dobogós helyezéseket elérő úszói Bielik Kevin, Czita Dániel, Dikácz Bence, Fekete Laura, Gálik Krisztián, Grúber Eszter, Hörömpöli Kata, Kovács Boglárka, Kovács-Oláh Nóra, Kusnier Dávid, Nagy Szonja, Rózsavölgyi Déna, Rózsavölgyi Donát, Sajben Lara Bianka, Schmelhaus Emma, Szabados Bence, Takács Fábió, Tapolcsányi Áron, Tapolcsányi Zalán, Tóth-Békevári Filip, Vasas Réka, Vámosi Hanna, Vörös Cintia, Zseni Dóra és Zseni Réka volt.

Dikácz Bence a felvidéki Iglóban rendezett szlovák rövidpályás országos úszó bajnokságon minden egyéni versenyszámában érmet szerzett, három országos bajnoki címet is kiérdemelt 400 m vegyesúszásban, 200 m mellúszásban és 1500 m gyorsúszásban a 14 éves fiúk korosztályában.

A Komáromi Úszóklub SE. 12 éven aluli utánpótlás csoportja Szakál Bence edző vezetésével az október 20-án Pápán lebonyolított Veszprém-Vas megyei úszósuli körversenyen a második, a december 10-én Tatabányán rendezett Mikulás-kupán az egyesületek között a harmadik helyen végzett.