Hírek

2021. 03. 29.
5 gólos győzelem a “kis” Veszprém ellen!

Az NB II férfi felnőtt bajnokság Észak-nyugati csoportjában a KVSE a a Veszprémi KKFT U23 ellen lépett pályára a 17. fordulóban.

Veszprémi KKFT U23 – Komárom VSE | 23:28 (12:17)

Veszprémi KKFT U23: Kaiser, Karfner – Csizmazia L., Éles 4 (2), Csizmazia M. 2, Nagy 2, Koszorús 3 (1), Rákos 1, Farkas, Szabó 3, Uhrin 6, Hevér 1, Simon

Komárom VSE: Eichkern 1!, Bohuniczký – Farkas B. 2, Szakács T. 2, Oross 3, Pekár, Kisék B. 3, Szakács P., Harsányi 5, Jaczkó 1, Fekete, Németh, Lencse, Hollós 8, Schneider 2, Farkas 1

A hosszabb szünet előtt egy utolsó, mondhatni presztízs mérkőzés várt a komáromi fiúkra. Az ellenfél a fiatal és jó erőket képviselő “kis” Veszprém csapata. Felnőtt férfi csapatunk vasárnap Veszprémbe utazott, hogy lejátssza a visszavágót. Hazai pályán 2 gólos győzelmet sikerült aratnunk egy fordulatos mérkőzésen. A múlt heti nehézségeink megoldódni látszottak, hiszen sérültjeink (Hollós Péter, Farkas Ákos) újra bevethetővé váltak erre a fontos mérkőzésre.

A mérkőzés a kezdetektől fogva nagy iramban zajlott, amiből az elején mi jöttünk ki jobban. Bár még ismerkedtek a csapatok egymással, az 5. percben 1:3 volt az állás a javunkra, ami után kis hullámvölgybe kerültünk és rövid időn belül hirtelen 4:3-ra fordult az eredmény. A 10. perc környékén ráéreztünk az ellenfél ritmusára, támadásban türelmesen kézilabdáztunk és a védekezésünk is feljavult. A kapuban Eichkern Levente kiváló segítséget nyújtott, aminek köszönhetően a 12. perctől a 18. percig egy 0:6-os gólsorozatot értünk a 7:6 elleni támadással szemben. A könnyű gólok a csapatot is feltüzelték. A veszprémi gárda egy nagyon nyitott szinte 1-5-ös védekezésre váltva próbálta megnehezíteni a támadó játékunkat, ám a türelmes támadásainknak köszönhetően rendre betaláltunk. Schneider Tamás ismét remekül szállt be a játékba és a végjátékban gyors és okos megoldásainak köszönhetően sikerült egy nagyobb előnyt kiharcolni. Félidő 12:17.

A második játékrész oda-vissza gólváltással kezdődött, ami után sikerült egy 0:3-as szériát vezényelnünk. A hazai alakulat viszont nem adta könnyen magát, 7 gólos hátrányban is küzdöttek. Sikerült a második félidő 15. percére visszakapaszkodniuk 4 gólra. A nyitott védekezésükkel és az olykori 7:6 elleni játékuk azonban nem törte meg a csapatunk játékát. Az egész mérkőzésen remekül kézilabdázó Hollós Péter remek megoldásai és a csapatmunka ismét meghozta a gyümölcsét. A mérkőzés végére nem sikerült a félidei eredményből lefaragnia a hazaiaknak, így maradt az 5 gólos győzelem. Végeredmény 23:28.

A KVSE legközelebb április 17-én a Győrújbaráti TK-t fogadja a Városi Sportcsarnokban. Április 25-én Győrben lépnek pályára az AGROFEED ETO-SZESE U23 ellen. Május 8-án pedig a BFKA – Balatonfüred U23 csapatát fogadják ismét hazai pályán.