Hírek

2021. 04. 14.
Visszavágó még magabiztosabb győzelemmel!

Az NB II. női felnőtt bajnokság Észak-Nyugat csoportjában a KVSE a Mosonmagyaróvár otthonába látogatott április 10-én, a 17. fordulóban. A Mosonmagyaróvári KC U22 – Komárom VSE találkozó magabiztos 15 gólos komáromi győzelemmel zárult. 16:31

Mosonmagyaróvári KC U22: Dávida, Mestyán – Kiss 3, Fekete 3, Szabó, Babinszky 5 (2), Dezséri, Lázár 1 (1), Trestyén 1, Paróczai, Nemes 3

Komárom VSE: Liszkai, Bánfalvi V. – Milotai, Vajda 7 (3), Lennert, Szőts 2, Simsik 5, Brunczvik, Molnár, Szabó-Kovacsicz 9, Karalyos 2, Tarjányi 5, Pozsgai 1, Velencei Renáta, Velencei Rebeka

A pár héttel ezelőtti Mosonmagyaróvár elleni mérkőzés visszavágója el is érkezett, méghozzá egy kora délelőtti időpontban, délelőtt 11 órakor az UFM Arénában. Az első mérkőzés magabiztos hazai győzelemmel ért véget. A mérkőzésen 10 percen keresztül mindkét csapat fej-fej mellett haladt, gólváltások sora követte egymást. A 10. perc tájékán 4:4 volt az eredményjelzőn. Erről az állásról a vendég gárdának sikerült ellépnie, és 4:6-os állásnál a hazai csapat ki is kérte idejét, ám ez nem hozott sok változást a játék képében. A hazai alakulat nem tudta megtörni a fegyelmezetten és jól működő komáromi védelmet és nem sikerült betalálnia Bánfalvi Vivien kapujába sem. A 20. percig lányaink egy 0:9-es rohamot produkálva szinte el is döntötték a mérkőzést. A feszes védekezés és fegyelmezett játék eredménye a félidei mindössze 8 kapott gól és a 10 gólos előny. Félidő 8:18.

A második játékrészt is lányaink kezdték magabiztosabban. Egy 0:4-es szakaszt követően folytatódott a jó, védekezés és a megbízható kapusteljesítmény. A támadásban sokkal hatékonyabb komáromi lányok szinte minden helyzetüket gólra váltották, így a második félidő sem okozott különösebb gondot. Nem engedték a hazai fiatal gárdának, hogy könnyű gólokat szerezzenek, és sikerült a ebben a játékrészben is mindössze 8 gólon tartani a hazaiakat. A végeredmény szintén magabiztos, de most 15 gólos vendég siker. Végeredmény 16:31.

Április 17-én szombaton 13.00 órakor a lányok idegenben, a Celldömölki VSE ellen lépnek pályára. Április 24-én szombaton 17.00 órakor a SZESE Győr látogat városunkba. Május elsején szombaton a Győri Audi ETO KC U22 következik.