Hírek

2021. 06. 16.
Ismét komáromi siker a Balkán Rally Trophy-n

Dudás Gergő neve Komáromban már sokak számára ismerősen cseng, hiszen csapattársával, Szabó Krisztiánnal sikert-sikerre halmoznak az egymást követő rally versenyeken.

A Bulgáriában, Sliven városában rendezett Balkán Rally Trophy ERT versenyen immár második alkalommal vett részt a magyar csapat. A sofőrt és mitfárerét teljesen új, eddig ismeretlen hegyi pályák várták.

Dudás Gergőtől megtudtuk, hogy a helyszínen roppant szélsőséges időjárás várt rájuk.

Az egyik pillanatban még 30 C fok volt, míg a másikban hatalmas eső, ami roppantmód megnehezítette a csapatok dolgát.

- Volt olyan szakasz, ahol 1300 méter tengerszint feletti magasságból indultunk és 400 méter tengerszint feletti magasságon értünk célba. Nem véletlen, hogy nemcsak a versenyzőket, de az autókat sem kímélte a rally. Két alkalommal is féket kellett cserélnünk – mesélte kalandos versenyüket Dudás Gergő.

A körülbelül 2000 kanyaros, 2 napos versenyre mintegy 38 versenyző érkezett, többek közt Romániából, Szerbiából, Svédországból, Törökországból és Bulgáriából.

A hazánkat és városunkat, Komáromot képviselő Dudás Gergő és társa Szabó Krisztián, a Junior kategóriában végül az I. helyezést szerezte meg.

A következő megmérettetésre három hét múlva Romániában, majd ezt követően Szerbiában kerül sor.

Forrás: Komáromi Városmarketing Kft.