Hírek

2021. 11. 10.
Végig vezetve, kérdés nélküli hazai siker!

Az NB I/B női felnőtt bajnokság nyugati csoportjában a Komárom VSE hazai pályán fogadta a Szombathelyi KKA U19 csapatát november 6-án a 8. fordulóban. A találkozó 35:25-ös komáromi győzelemmel zárult.

Komárom VSE: Kubina, Kiss, Liszkai – Kocsis 2, Vajda 6 (2), Lennert, Simsik 5 (3), Pint, Szabó-Kovacsicz 8, Karalyos 5, Gengeliczky 2 (1), Tarjányi 1, Király, Molnár 1, Póczik, Temes 5

Magabiztosan kezdte a hazai csapat a mérkőzést. Az első másodperctől kezdve éreztetni akarta ellenfelével, hogy ma csak a két pont az elfogadható hazai részről és ezért mindent meg is tett. A 8. percben már 5:2 volt látható az eredményjelzőn, ám valami történt és a vendég gárda rohamosan elkezdett felzárkózni, aminek meg is lett az eredménye. A 15. percben kiegyenlítettek, majd a 18. perc elején átvették a vezetést. 8:9-nél Nagy Péter vezetőedző időt kért, ami szemlátomást segített, hiszen egy 7:1-es szakaszt hoztak a lányok és a félidőre beállították a 7 gólos különbséget. Félidő 19:12.

A második játékrészt fej-fej mellett kezdték a csapatok. Sikerült felzárkóznia 5 gólra a vendégcsapatnak, ám a későbbiekben több rontott lövést hajtottak végre, amit a hazai alakulat magabiztosan kihasznált. Az 53. percben Szabó-Kovacsicz Mónika góljával 10-re növelték az előnyt a KVSE lányai, amit végig sikerült is megőrizni, így magabiztos 10 gólos győzelmet arattak. Végeredmény 35:25.

Soron következő mérkőzések: November 14-én vasárnap 11.00 órakor a Győri ETO KC U19-es csapattal játszanak a lányok a győri Audi Arénában. November 21-én vasárnap 18.00 órakor a Kozármisleny SE-vel mérkőznek Kozármislenyen a Városi Sportcsarnokban. November 28-án vasárnap 15.00 órakor a Mohácsi TE 1888 érkezik Komáromba, a Városi Sportcsarnokban.