Hírek

2021. 12. 23.
Nagyszerű eredményekkel zárta a 2021-es évet a KVSE Sportlövő Szakosztálya

A Fedettpályás Tűzfegyveres Országos Bajnokságon Pekler Zalán Országos Bajnoki címet szerzett. 1191 körös alaperedménye országos csúcs beállítás, a térdelő testhelyzetben a maximális 400 kört teljesítve. A döntőben magabiztosan menetelve szerezte meg az Országos Bajnoki címet.

A 2022-es Légfegyveres Európa Bajnokságra való felkészülés részeként utaztunk több nemzetközi versenyre. A Zágrábban rendezett "Mladost Trophy " légfegyveres nemzetközi versenyen felnőtt mezőnyében Bajos Gitta nagyszerű 627,6 kör, Szijj Katinka 627,3 kör eredménnyel került döntőbe, ahol Gitta a 7. Katinka a 4. helyet szerezte meg.

A Grand Prix of Belgrád nemzetközi verseny első versenynapján Pekler Zalán 627,0 körrel kvalifikálta magát a döntőbe, ahol 3. helyen végzett. A második versenynapon a mezőny legjobb eredményével -628,8 - került döntőbe, ahol aranyérmet szerzett. Bajos Gitta az első versenynapon 626,5 körös eredménnyel jutott döntőbe, ahol ezüstérmet szerzett. A második napon nagyszerű 628,7 körrel másodikként került döntőbe, melyet bronzéremmel zárt.

Az év utolsó versenye az eszéki Christmas Cup és Grand prix of Osijek volt. Mlinkovics Máté serdülő versenyzőnk a junior fiúk mezőnyében 614,9 körös eredménnyel 10. helyen végzett. Bajos Gitta a junior lányok versenyében 628,1 körrel a mezőny legjobbjaként került döntőbe, ahol szoros versenyben az ezüstérmet szerezte meg. Másnap a felnőttek mezőnyében 626,2 körös eredménnyel és nagyszerű döntővel bronzérmet szerzett. Vintze Regina ifjúsági korú versenyzőnk a junior lányoknál 620,9 körrel a 10 helyen végzett.

A serdülő és ifjúsági versenyzőink egy egész éves versenysorozat alapján jutottak be a Budapest Szuperkupa versenybe, ahol a legjobb 12 versenyző vett részt. Második helyet szerezte meg Povázsay János, harmadik helyen végzett Mlinkovics Máté. Vintze Regina nagyszerű 414,4 körös alaperedménnyel és nagyszerű döntővel ezüstérmet szerzett. Povázsay Anna 408,5 körrel a 7. helyen végzett.

A 2022-es év a márciusban megrendezésre kerülő Légfegyveres Európa Bajnokság válogató versenyeivel kezdődik. Három kijelölt verseny alapján harcolják ki a versenyzők a csapatba kerülést. Január végén Komárom Kupa országos versenyt rendezünk. Februárban Országos Bajnokságra kerül sor. Emellett a 2022-es évben Tűzfegyveres Európa Bajnokságra, valamint Világbajnokságra kerül sor a sportlövészetben.