Hírek

2022. 10. 05.
Ismét váltófutást szervezetek a magyar futókért

Pheidippidész futásának legendáját megörökítette a történelem, hiszen ő volt az, aki i.e. 490-ben Miltiadesz, athéni vezér megbízásából egészen Spártáig szaladt, hogy segítséget kérjen a perzsák elleni harchoz. Szeptember utolsó péntekén az Akropolisz lábánál gyülekeznek a világ legkiválóbb ultrafutói, idén köztük 25 hazai indulóval, hogy a 246 km-es távot teljesítsék Athén és Spárta között. A verseny évről évre népes magyar csapatot vonz és persze a sikerek sem maradnak el.

A magyar spártathlonisták támogatásaként a Komárom Európa Futó Egyesület 2009 óta rendez váltófutást, amikor is Szőnyi Ferenc klubtag előszőr indult a Spártatlonon. A futók az idei évben is athéni rajttal egyidőben, szeptember 30-án, 6 órakor rajtoltak a Rüdiger tó körül. A Petőfi Sándor Általános Iskola több osztállyal is képviseltette magát. Komáromban 210 fő futott vagy gyalogolt a borús idő ellenére is. A résztvevők 682 tókört, összesen 545 km futottak.

Dombay Gábor szervező, - aki korábban, maga is sikeresen teljesítette az emberfeletti távot - elmondta, hogy tavalyi görögországi versenyen mennyire fantasztikus érzés volt tudnia, hogy mennyien futottak vele szinkronban városunkban.

Az idei versenyen Spártában az első magyar befutó Erős Tibor lett, aki a 4. helyezést érte el, 23 óra 23 perc alatt teljesítve a távot.