A komáromi egészségügyben dolgozókat köszöntötték június 24-én a Semmelweis-nap alkalmából a Jókai Moziban rendezett ünnepi eseményen. Idén dr. Kardosné dr. Forrási Claudia belgyógyász, reumatológus szakorvos és Holczerné dr. Jánosi Anita Eszter háziorvos vehette át Komárom Város Egészségügyi Díját . A vendégeket dr. Molnár Attila polgármester, dr. Kreft-Horváth Loránd alpolgármester, dr. Szakál Ignác Imre, a komáromi Selye János Kórház orvos-igazgatója és dr. Árvay Nikolett államtitkár, térségünk országgyűlési képviselője köszöntötte.

Komárom Város Képviselő-testülete a Semmelweis Nap alkalmából Komárom Város Egészségügyi Díját adományozta Holczerné dr. Jánosi Anita Eszter háziorvos részére.
Holczerné dr. Jánosi Anita Eszter gyermekkorától kezdve az orvosi hivatás iránt érdeklődött, és már kisiskolásként elhatározta, hogy gyógyító pályára lép, s állítása szerint ma sem választana más hivatást. Tanulmányait a szőnyi Bozsik József Általános Iskolában kezdte, majd a tatai Eötvös József Gimnáziumban folytatta, ahol biológia és fizika fakultáción mélyítette el természettudományos ismereteit. Egyetemi évei alatt az Országos Onkológiai Intézet Rekonstrukciós Emlősebészetén dolgozott. Orvosi diplomáját a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Karán szerezte meg. Egyetemi tanulmányai során tudományos diákköri munkát végzett a Semmelweis Egyetem I. számú Sebészeti Klinikáján, Tudományos munkásságát jól mutatja, hogy „Részleges és teljes emlőeltávolítás utáni rekonstrukciós lehetőségek” című TDK dolgozata és előadása 2006-ban első helyezést ért el. Szakmai pályafutása során háziorvosi és foglalkozás-egészségügyi szakorvosi képesítést szerzett. 2012 óta a komáromi III. számú felnőtt háziorvosi körzet háziorvosaként végzi gyógyító munkáját. Emellett több jelentős komáromi és térségi vállalat foglalkozás-egészségügyi ellátásában is részt vesz, hozzájárulva a munkavállalók egészségének megőrzéséhez.
A betegellátás mellett aktívan részt vállal az orvostársadalom szakmai közéletében is. A Magyar Orvosi Kamara Komárom-Esztergom Vármegyei Területi Szervezetében 2012 és 2019 között titkári, 2019 óta pedig alelnöki tisztséget tölt be, ezzel is szolgálva a szakma fejlődését és képviseletét. Munkáját nagyfokú szakmai felkészültség, lelkiismeretesség és emberség jellemzi. Betegei számára nemcsak kiváló szaktudásával, hanem figyelmével, türelmével és segítőkészségével is támaszt nyújt. Hivatását elkötelezetten végzi, és majd másfél évtizede szolgálja Komárom város lakosságát magas szakmai színvonalon. Kiemelkedő szakmai tevékenysége, közösség iránti elkötelezettsége és példamutató emberi hozzáállása alapján méltó Komárom Város Egészségügyi Díjára.

Komárom Város Képviselő-testülete a Semmelweis Nap alkalmából Komárom Város Egészségügyi Díját adományozta dr. Kardosné dr. Forrási Claudia belgyógyász, reumatológus szakorvos részére.
dr. Kardosné dr. Forrási Claudia 1975-ban született Nagykárolyban. Középiskolai tanulmányait a Szatmárnémeti Egészségügyi Szakközépiskolában végezte, ahol már fiatalon elköteleződött az egészségügyi pálya mellett. Orvosi diplomáját 2000-ben szerezte a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetemen.
Szakmai fejlődése során folyamatosan bővítette tudását és elmélyítette szakismereteit. 2011-ben belgyógyászati szakvizsgát, majd 2020-ban reumatológiai szakvizsgát tett, ezzel is megerősítve elhivatottságát a magas színvonalú betegellátás iránt. 2023. március 18-án csatlakozott a komáromi Selye János Kórház Belgyógyászati Osztályának orvosi közösségéhez, ahol azóta is lelkiismeretesen és nagy szakmai hozzáértéssel végzi gyógyító munkáját. Komáromot különösen közel érzi magához, a várost megszerette, a kórházat pedig második otthonának tekinti. Kollégái és betegei egyaránt nagyra értékelik szakmai tudását, segítőkészségét és emberséges hozzáállását. A komáromi kórházba kerülését követően szakmai munkáját és beilleszkedését jelentősen segítette dr. Szakál Imre Ignác főorvos, akinek támogatásáért és útmutatásáért mindmáig hálás. Szakmai tudásával, emberségével és segítőkészségével nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a Belgyógyászati Osztály közösségében gyorsan otthonra találjon. Az itt kapott támogatás és bizalom meghatározó szerepet játszott komáromi pályafutásának alakulásában.
Munkáját magas szintű szakmai felkészültség, hivatástudat és a betegek iránti elkötelezettség jellemzi. Gyógyító tevékenységével nap mint nap hozzájárul a térség lakosságának egészségmegőrzéséhez és gyógyulásához.
Kiemelkedő szakmai munkássága, embersége, valamint a betegek és kollégák iránt tanúsított példamutató hozzáállása alapján méltó Komárom Város Egészségügyi Díjára.

A rendezvényen főigazgatói dicséretben részesültek kiemelkedő szakmai tevékenységük és elhivatottságuk elismeréseként:
Dr. Tuba Miklós
Hencz-Kiss Mónika
Vargáné Kolozsvári Noémi
Seres Edina Zsuzsanna
Magyar Miklósné
Kesely Zsana
Horváth Csabáné
Hanó Zsolt Lászlóné
Juhász Mária
Czunyi Dávid

Az elismerések átadása során a Kórház egykori ma már nyugállományú dolgozóit is köszöntötték.
A díjátadó ünnepség után Pély Barna adott műsort az ünnepi esemény résztvevőinek.

(Forrás: Komáromi Városmarketing Kft. Fotó: Tóth Anikó)