Hírek



2016. 05. 24.
Bővített a Lászlópack

Nemrég adták át a közel száz főt foglalkoztató, tisztán hazai tulajdonú Lászlópack Kft. csomagolóanyag gyárában az új gyártósort és a raktárcsarnokot. A komáromi cég 1998-ban kezdte meg működését, saját telephelyét 2003-ban nyitotta meg. A pár fős családi vállalkozás mára városunk egyik legnagyobb adózójává és foglalkoztatójává vált. Az eseményen jelen volt Czunyiné dr. Bertalan Judit térségünk országgyűlési képviselője, valamint dr. Molnár Attila polgármester is.


A társaság élelmiszeripari csomagolóanyagokat, tasakokat és fóliákat gyárt. Működésük megkezdése óta összesen nyolc állami és uniós támogatást nyertek el különböző fejlesztésekre. A jelenlegi bővítést saját erőből, valamint a Magyar Nemzeti Bank kedvezményes gazdaságélénkítő hiteléből valósították meg.

- E beruházás hatalmas minőségi előrelépést jelent. Korszerű nyomdagépet és lamináló gépet vásároltunk, a korábbi csévevágónkat pedig újra cseréltük. A raktárcsarnok januárban készült el. A fejlesztés létszámbővítést is lehetővé tesz - tudtuk meg László Józseftől, a Lászlópack Kft. tulajdonosától, aki köszönetet mondott a dinamikus munkaerő számára új lehetőségeket, a vállalkozás számára pedig folyamatos fejlődést biztosító állami szerepvállalásért.

- A vállalkozás Komárom egyik legnagyobb adózója, sikerük a város és a komáromiak sikere is egyben - mondta dr. Molnár Attila polgármester, hozzátéve, hogy az önkormányzat a Vállalkozásfejlesztési Alapítvánnyal közösen segíti a helyi kis- és középvállalkozásokat, hiszen a tőlük befolyó adóforintok teszik lehetővé Komárom fejlődését is.

Czunyiné dr. Bertalan Judit országgyűlési képviselő elmondta, példaértékűek az országban a komáromi Lászlópack Kft-hez hasonló cégek, melyek állami és uniós támogatásokkal indultak, de napjainkban már tőkeerős, saját fejlesztéseket is képesek megvalósítani. A térség országgyűlési képviselője kiemelte: a cég nemcsak a pályázatokra hagyatkozik, hanem megtette azokat a saját beruházásokat is, amellyel meg tudta tartani megrendeléseit és így a munkaerőt is. Hozzátette: a 2014-2020-as uniós ciklusban a források 60 százalékát a kis- és középvállalkozások fejlesztésére lehet fordítani, amelyek így gazdaságilag megerősödnek, munkaerő stabilitásuk és piaci önállóságuk pedig várhatóan nő.


Galéria: Bővített a Lászlópack