Hírek

2011. 08. 02.
24 órán át futottak

A hétvégén lezajlott az Erő’D próba elnevezésű futóverseny. A 24 órás megmérettetést a Komáromi Európai Futó Egyesület (KEFE) szervezte.

Az 1 órás versenyt férfi kategóriában Bíró Károly Róbert nyerte, a nők között Orosz Helga végzett az élen. A 6 órások között Orbán Csaba Kabóca és Sebestyén Linda futottak be elsőként. A 12 órás versenyben Pék Imre és Bors Ágota, az esti megmérettetésben Vajas Roland és Böszörményi Edit ért elsőként célba. A 24 órás távot az erősebb nemből Kiss Zsolt, míg a hölgyek közül Zoltán Judit teljesítette a legjobb idővel.

Félmaraton távon Érdy Gábor és Almási Éva, a maratoni távon Kovács Balázs és Lubics Szilvia, a 12 órás váltófutásban az Esztergomi Futócsajok, míg a 24 órás váltófutásban a komáromi KEFE-Csapat végzett az élen.

A pálya idén megszerezte az IUTA szövetség bronzminősítését. Ezzel alkalmassá vált
nemzetközi minősített ultra versenyek megrendezésére is.