Hírek



2014. 05. 09.
Átadtuk az első úszódiplomákat

Három éve működik városunkban az önkormányzat által támogatott úszásoktatási program. Május 7-én első ízben osztott úszódiplomát a városvezetés, azoknak a gyerekeknek, akik sikerrel járták ki valamennyi évfolyamot. Az elismeréseket dr. Molnár Attila polgármester és Turi Bálint alpolgármester adták át.


- Elsődleges célunk az, hogy minden komáromi kisgyermek megtanuljon úszni. Általánosságban elmondható, hogy a magyar gyermekek többsége sajnos kizárólag az iskolai testnevelésórákon mozog. Szerencsére városunkban alapvetően más a helyzet, hiszen rengeteg sportklub és egyesület működik nálunk. Gondoljunk csak a karatékékra, a floorballosokra, a focistákra vagy épp a kézilabdásokra, nem is beszélve a remek úszóinkról, akik sikert sikerre halmoznak. Remélem a most végzett gyermekek is belépnek majd valamelyik egyesületünkbe, ahol a továbbiakban szép sikereket érhetnek el, és gyarapíthatják városunk hírnevét – mondta dr. Molnár Attila polgármester.

Turi Bálint alpolgármestertől megtudtuk, hogy az oklevelet átvevő kisiskolások ősszel és tavasszal még nagycsoportos óvodásként kaptak először úszóleckét, majd első és második osztályosként folytatták az önkormányzat támogatásának jóvoltából megvalósuló ingyenesen programot.

- Most, hogy a program a harmadik évébe lépett mintegy 700 gyermek jár úszni ősszel és tavasszal, az úszópalántákkal pedig tucatnyi szakképzett oktató foglalkozik. Örülök, hogy sikerült tető alá hozni ezt a programot, hiszen Komáromban ezután nem nő fel úgy gyermek, hogy ne tanuljon meg úszni, ráadásul a szülőknek mindez nem jelent anyagi terhet – tette hozzá az alpolgármester.

A lehetőségnek a szülők, nagyszülők is örülnek.

- Két kis unokám óvodás korától kezdve részt vesz a programban. E nélkül valószínűleg nem tanultak volna meg ilyen jól úszni. Nyugodtan be lehet engedni őket a vízbe. Főleg Alízkánk ügyes, akire nagyon büszke vagyok, hiszen arany diplomát kapott. Dalma még kicsit bizonytalan, de reméljük, hogy hamarosan ő is rutinosabb lesz – vélekedett az egyik nagymama, Horváth Józsefné.

Az önkormányzat jó együttműködést alakított ki a fürdővel, a programnak köszönhetően a gyógyfürdő is profitálhat.

- A gyerekek szeretik, megszokták ezt a környezetet. Nagy a valószínűsége annak, hogy ők a családjukkal a strand rendszeres látogatói lesznek a jövőben, ami az létesítménynek idegenforgalmi szempontból hasznot jelent – mondta Turi Bálint.

A szülők, nagyszülők azért is pártolják a programot, mert csemetéik vízbiztonságot szereznek, amellett, hogy az ügyesebbek három úszásnemben is megtanulnak úszni. A programot az önkormányzat a jövőben is folytatni kívánja.


Galéria: Átadtuk az első úszódiplomákat