Hírek



2014. 11. 03.
TestEdzés-re várták a fiatalokat

Október 22-én szervezte meg a Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat, a Komáromi Kulturális, Sport és Szabadidő Nonprofit Kft-vel közösen a "TestEdzés" elnevezésű programot. Számos labdajátékot próbálhattak ki a résztvevők, a teljesség igénye nélkül volt asztali tenisz, trambulin, csocsó és X-boxozási lehetőség is.


- Az elmúlt nyáron öt hasonló alkalmat szerveztünk, akkor drogmegelőzési céllal. A Nemzeti Szociálpolitikai Intézettől nyertünk több százezer forintot sporteszközök vásárlására. Akkor a fiataloknak szerveztük meg az eseményt, most azonban a Komáromi Kulturális, Sport és Szabadidő Nonprofit Kft-vel együttműködve minden érdeklődő számára kinyitottuk a Sportcsarnokot – mondta el Csöngei Ildikó, a Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat vezetője.

A nyári alkalmakkor egy kérdőívet is kitöltettek a résztvevőkkel, melyben többek közt arra keresték a választ, hogy a fiatalok mit csináltak volna, ha nem a sportnapon vettek volna részt. A válaszokból kiderült, hogy a legtöbben a tv vagy a számítógép előtt töltötték volna az estét.

- Az eredményekből kiindulva egyértelművé vált, hogy szükség van egy olyan helyre, ami nem a hagyományos szórakozás lehetőségét kínálja, hanem a minőségi szabadidő eltöltés felé mutat. Sokan eljöttek a rendezvényre, ami azt mutatja, hogy van rá igény – tette hozzá a vezető.

- Az interneten találtam a programot és megbeszéltem a barátommal, hogy eljövünk. Nekem a kedvencem a pingpong, de rengeteg más sportolási lehetőség közül választhattunk még, így nagyon jól éreztük magunkat – tudtuk meg Dózsa Gábortól.

- Kipróbáltam a kézilabdát, a csocsót és a trambulint. Ezek nagyon tetszettek. A szüleim megengedték, hogy tíz óráig maradjak – tette hozzá Kecskeméti Balázs.

A rendezvényen ingyenes büfé is működött, ahol zsíros kenyérrel és szörppel várták a fiatalokat. A program este 5-től éjfélig tartott. A következő "TestEdzésre" november 14-én, majd december 19-én kerül sor.