Tavaly a vírushelyzet miatt elmaradt, idén azonban ismét várja a benzingőz szerelmeseit, a Nemzetközi Amerikai Autó Fesztivál augusztus 12-e és 15-e között a Monostori erődben!
A Komárom Európa Futó Egyesület augusztus 20-án, 24-dik alkalommal rendezi meg a Fenyves futást. A futóverseny a koppánymonostori városrész fenyvesében zajlik, mely a tábortól indul és végül itt is ér véget.
Friss levegő, jó hangulat, gyönyörű, természetes környezet várja azokat a futni vágyókat, családokat, kicsiket és nagyokat, akik ellátogatnak az idei Fenyves futásra. A rendezvénnyel kapcsolatos információkról Horváth Györgyöt, az egyesület elnökét kérdeztük.
Vajon hogy csinálja a bűvész a trükkjeit? Ezt természetesen nem árulta el Kiss László, komáromi bűvész, azonban azt elmondta, hogy miként szerette meg ezt a mesterséget, milyen út vezetett a színpadig és mire készül az ősszel a komáromi közönség előtt.
Lehár Ferenc, Komárom szülötte, zeneszerző és operett író születésének 150-dik évfordulójára emlékszik városunk. Az ünnepi gálaműsorról Lakatos Róberttel, a rendezvények otthont adó észak-komáromi Egressy Béni Művelődési Központ igazgatójával beszélgettünk.
A komáromi Rüdiger tavakon már több szép fogás született, ám a legutóbbi zsákmány Hartmann Gyula legmerészebb álmaiban sem bukkant fel. A nagy fogásról a tóparton beszélgettünk.
Hosszú idő után újra megnyíltak a lehetőségek a közösségi programok megszervezésére és megtartására. A Brigetio Tavernában a hétvégén a Horsa Banda muzsikájára ropták a vendégek a Pőcze László és Thoma Judit vezette táncházban.
Az ÉDUVIZIG (Észak-Dunántúli Vízügyi Igazgatóság) által meghirdetett víz világnapi rajzpályázatán sikeresen szerepelt a Magyar Máltai Szeretetszolgálat komáromi csoportja. A különdíjat megszerző csapat a hétvégén jutalom kiránduláson vehetett részt.